Здорові і красиві зуби - мрія кожного. На жаль, наші зуби не довговічні.

Правильна гігієна ротової порожнини дозволяє зберегти цілісність зубів, шляхом зміцнення дентину і емалі. Таким чином, зубні коронки прослужать Вам довше.

У випадках пошкодження коронки, або втрати одного або декількох зубів, їх заміщають  незнімними зубними протезами. Штучні протези і  коронки успішно замінюють  природні зуби, естетично виглядають і володіють великою функціональністю.

Протезування коронками відноситься до микропротезированию.

Протези зубів виготовляють в зуботехнічній лабораторії по зліпках, відповідно до кольору і форми зубів пацієнта. Від виду протеза залежить термін його виготовлення. Із зуба, на який  будуть встановлювати коронку, знімається зліпок . Ортопед моделює її з максимальною точністю, враховуючи розташування  сусідніх і протилежних зубів (так званих зубів-антагоністів).

Зліпочні маси, які використовуються для виготовлення зліпка сьогодні, набагато зручніше  гіпсових (раніше модель зліпка відливалася з гіпсу, на ній воском формувалася модель майбутньої коронки.За бажанням пацієнта, на час виготовлення коронки, ставиться тимчасовий протез, він не тільки приховає дефект, але і позбавить від незручності при спілкуванні. Перед установкою коронки рекомендують провести процедуру відбілювання зубів. Це дозволить виготовити світлішу коронку.

Мостоподібні протези і зубні коронки виготовляють з одних і тих же матеріалів. Найчастіше це металокераміка або безметалеві керамічні конструкції.

Розрізняють кілька видів коронок:

-гальванічні коронки

-компактна кераміка

-металокераміка на сплаві з вмістом золота 

- металокерамічні коронки.

-безметалеві коронки

-кераміка на оксиді цирконію

-кераміка на оксиді алюмінію

Металокерамічні - коронки,  виготовляються з металу та кераміки.

Для виготовлення коронок з металокераміки, ортопед підбирає її майбутній колір за спеціальною шкалою кольорів ,під колір відновлюваного зуба. У разі виготовлення металокерамічних зубних коронок  робота над конструкцією починається з створення металевої основи каркаса. Каркас приміряють на зуб пацієнта, якщо він  ідеально підходить, в зуботехнічній лабораторії його покривають керамічною масою.

Такі коронки міцні, довговічні і добре витримують жувальне навантаження.

Істотним  недоліком є те, що вони досить сильно зношують зуб , з яким замикаються при жуванні.

Ще один недолік - іноді спостерігається  наявність  темного краю коронки в ясен (просвічує металевий каркас). Металокерамічні коронки непрозорі, бо вони майже завжди відрізняються від свого зуба.

Безметалева кераміка не містить металевого каркаса, зуб в області ясен виглядає природніше.

Коронку,  виготовлена з цільнокерамічної маси, зовнішньо не можна відрізнити від живого зуба ,вона володіє максимальною естетичністю але по міцності поступається коронкам з металокераміки. Тому безметалеві коронки краще використовувати для відновлення передніх зубів ,так як вони отримують менше жувальне навантаження.

Така кераміка має блиск і светопроводимость  подібну зі светопроводимостью людського зуба. Головною перевагою є можливість підбору широкої гами відтінків. Вона нешкідлива для організму - це матеріал не викликає  алергічної реакції.

Коронки з безметалової кераміки коштують дорожче, ніж металокерамічні. Причина у використанні дорогого, високотехнологічного обладнання.

До безметалової  кераміці відносяться:

-цільноцирконіеві коронки (виготовляються з монолітного блоку цирконію);

-коронки на каркасі з облицьованоі кераміки діоксиду цирконію;

-суцільнокерамічні коронки (коронки з спрессованой кераміки).

Пресована безметалева кераміка E. max

Пресована кераміка  - одна з найбільш міцних.  Вона показана для виготовлення маленьких мостів і одиночних коронок .

Технік моделює коронку воском. Потім з керамічного блоку при високій температурі  пресується коронка. Коронка забарвлюється або покривається іншою керамікою. При використанні E. max обробка зубів мінімальна, точно імітується колір зуба, немає алергічних реакцій

Безметалева кераміка на оксиді цирконію.

Оксид цирконію застосовують для виготовлення  імплантантів.  Зубні коронки  мають білий  ковпачок, що складається з оксиду цирконію Він володіє високою міцністю, що  дозволяє виготовляти  мостоподібні протези довжиною до 40мм. Біосумісність і естетичність  матеріалу робить оксид цирконію досконалим матеріалом для протезування передніх зубів.